ValeTuDoPromotion

25 czerwca 2016 roku o godzinie 11:00 w hali GOSiR w Wiśniowej Górze odbył się GRAND PRIX POLSKi FURO KARATE. Organizatorem imprezy była sekcja Furo Karate GLKS Andrespolia i firma Power Rush – dystrybutor suplementów diety, we współpracy z Vale Tudo Promotions.

Patronem honorowym gali był wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus, który po raz trzeci objął patronatem zawody Furo Karate w gminie Andrespol. Sponsorami zawodów bez których nie dałoby się zorganizować GPP, były firma „Lewor” – Wojciech i Renata Wałoszek i firma Voltea Lighting z Łodzi. Walki sędziowali shihan Jan Schneider z Niemiec i sensei Robert Musierowicz. Sędzią głównym zawodów był sempai Mateusz Bazelak.
Na zawodach zobaczyliśmy zawodników reprezentujących kluby: Furo Karate GLKS Andrespolia, Zanshin Łask, Furo Zamość, KSW Triumfator Łódź i Red Tiger Leszno. Walki toczone były w trzech formułach: grappling, Furo MMA Full Ruls i K-1.

W pierwszej kategorii dzieci , w kategorii do 20kg, w formule grappling na czwartym miejscu egzekwo uplasowali się Jan Biały i Franek Fitas. Na trzecim miejscu znalazł się Jan Turek. Drugie miejsce na podium zajął Kajetan Bińczak, a pierwszy był Dorian Błaszków.
W kategorii dzieci do 25kg drugim miejscem podzielili się Oskar Krauze Lena Warchoł. Pierwszy na podium był, doświadczony już turniejowo Adam Kominiak.
W kategorii do 30kg na czwartym miejscu uplasował się Bartosz Chodak. Trzecie miejsce egzekwo zajęli Wiktor Klein i Dominik Biały. Na drugim miejscu znalazł się Igor Pietrzykowski. Złoto w tej kategorii zdobyła efektownie walcząca Roksana Kłujsza.
Kolejną była kategoria dziewczynek do lat 11. Na trzecim medalowym miejscu znalazła się Ewa Rzeźnik. Druga w tej kategorii to Zuzanna Bińczak, a pierwsze miejsce zajęła Milena Kępka.
Ostatnią grupą dzieci byli chłopcy do 10 lat. Na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Zdyb. Drugi na podium był Marcel Górski, a pierwsze miejsce przypadło Wiktorowi Pietrzykowskiemu.
Wśród dzieci dominowały poddania techniką mata-leao, gilotyną i balachą. Walki były niezwykle efektowne i zacięte.
Podczas dwóch piętnastominutowych przerw w trakcie zawodów przed zgromadzoną publicznością wystąpili z dynamicznym pokazem tańca – Ada i Adam z Zumba Fitness.
W zmaganiach juniorów do lat 14, na trzecim miejscu znalazł się Marcin Lalek. Drugi był Kajetan Kuźniak, a na pierwszej pozycji uplasował się po raz drugi w tym roku Jakub Jabłoński.
W kategorii juniorów do lat 17, drugie miejsce zajęła waleczna Natalia Jasińska, a pierwszy był Arnold Jagiełło.
Grappling w grupie seniorów obfitował w efektowne wizualnie i ciężkie pojedynki. W kategorii średniej na drugim miejscu znalazł się debiutujący Mateusz Kopczyński. Złoty medal trafił do Krzysztofa Kurka.
Organizatorzy imprezy zorganizowali extrafight w wadze superciężkiej, w którym junior Dominik Olczak stoczył zacięty i wygrany pojedynek z seniorem.
Z kolei w kategorii weteranów na trzeciej pozycji medalowej znalazł się 52-letni lekarz z Andrespola Paweł Gładysz, który przewalczył dwie, niezwykle ciężkie rundy z doświadczonym Radkiem Kostrubcem z Zamościa. Na drugim miejscu znalazł się debiutujący w tej formule Maciej Stępczyński – stomatolog z Justynowa. Kategorię ciężką weteranów zdominował uczestnik wielu turniejów sportów walki Radosław Kostrubiec.
Po grapplingu przyszedł czas na zmagania w full-contact. Jako pierwszy zaprezentował się przed publicznością trener sekcji Furo Karate GLKS Andrespolia sensei Kamil Bazelak (1 Dan Furo Karate, 2 Dan ju-jitsu), który po sprowadzeniu walki do parteru szybko wygrał pojedynek zakładając dźwignię na łokieć nogami.
W kategorii juniorów do 70kg, w formule Furo MMA Full Ruls, na trzecim miejscu znalazł się Remigiusz Mikołajewicz. Drugi był Adrian Sowała, a pierwszy Bartłomiej Musiński.
W kategorii seniorów +90kg, w formule K-1, walkę finałową wygrał po dogrywce, jednogłośnie na punkty Artur Skiba. Na drugim miejscu po bardzo dobrym występie znalazł się debiutujący Tomasz Masztalewicz.
W kategorii seniorów, w wadze do 75kg, na pierwszym miejscu podium znaleźli się egzekwo Jarosław Pokuciński Paweł Kiecana.
W kategorii średniej seniorów, w walce finałowej, w formule Furo MMA Full Ruls zmierzyli się Janusz Przewoźny i Przemysław Lenartowicz. Organizatorzy nie bez kozery, ustawili ten pojedynek, jako główne „danie” całej gali. Walka pomiędzy tymi zawodnikami obfitowała w liczne wymiany uderzeń i kopnięć w stójce, efektowne obalenia, mocny ground and pound w parterze, usiłowania poddań technikami kończącymi. Pojedynek trwał 2 rundy x 3 minuty. Jednogłośnie na punkty zwyciężył Janusz Przewoźny. Z dobrej strony pokazał się jednak też Przemysław Lenartowicz, który imponował dużą odpornością na ciosy i wielkim sercem do walki.
Po zakończonej gali odbyła się oficjalna ceremonia dekorowania zawodników. Organizatorzy imprezy zapowiedzieli kolejną galę sportów walki, już w październiku. Będą to oficjalne Mistrzostwa Europy Furo Karate!

Categories: Bez kategorii 0 like