ValeTuDoPromotion

12 grudnia 2015 roku na Hali Widowiskowej w Lesznie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Furo Karate pod patronatem International Furo Organization. Na start stawili się zawodnicy z Polski i Niemiec.

Turniej rozpoczął się od walk dzieci do lat 6, w formule „grappling”, w których dominował Józef Tomaszewski. Z dobrej strony pokazał się też inny sześciolatek, Mikołaj Rostowski. Kolejna kategoria dzieci, był to przedział wiekowy od 7 lat do 12 i kategoria wagowa poniżej 35kg. Wszystkie walki wygrała Amelia Nowak, pokonując przez efektowne poddania każdego przeciwnika, dzięki czemu uplasowała się na pierwszym miejscu. Na drugiej lokacie znalazła się dziesięcioletnia Ewa Rzeźnik, która parę dni wcześniej startowała również w Mistrzostwach Makroregionu Łódzkiego w Andrespolu. Na trzecim miejscu znalazł się Stanisław Zabroni, a na czwartej pozycji ambitna Lena Wasilewska. Ta kategoria została zdominowana przez waleczne dziewczynki, które totalnie zdeklasowały chłopców.

W ostatniej kategorii dzieci do lat 12, poniżej 60kg, turniej zwyciężył Rafał Kaczmarek. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Giezek.

Po rozegraniu wszystkich starć w najmłodszych grupach zarządzono krótką przerwę techniczną, po której rozpoczęły się zmagania juniorów i seniorów.

Wśród juniorów w wadze poniżej 80kg, na pierwszym miejscu uplasował się dobrze wyszkolony technicznie Remigiusz Mikołajewicz.
Z kolei w zmaganiach kobiet poniżej 80kg, niesamowitym sercem do walki wykazała się Natalia Jasińska, która zajęła bezdyskusyjne pierwsze miejsce. Kategoria poniżej 85kg, należała tego dnia do Edwina Garbarczyka.

W najliczniej obsadzonej wadze, należącej do seniorów poniżej 80 kg wszystkie pojedynki rozstrzygnął przed czasem, pochodzący z Niemiec Andreas Voinescu (2 Dan), który w finezyjny sposób odprawiał z kwitkiem wszystkich rywali. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Andres Voinescu jest synem hanshi Leonardo Voinescu, ucznia legendarnego Masutatsu Oyama. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Dawid Ryk. Na trzeciej pozycji egzekwo, według decyzji sędziów znaleźli się: Janusz Przewoźny, Bartłomiej Kalemba i Marcin Gliński. Jest to dość niespotykane zdarzenie, aby trzech zawodników uplasowało się na jednym miejscu na podium. Wyniki poszczególnych walk, sumowanie punktów przez sędziów wyłoniły jednak, taką własnie końcową klasyfikację generalną.

Mistrzostwa Polski Furo Karate 2015 Leszno Po eliminacjach, w finale najcięższej kategorii (+95) spotkali się 103 kilogramowy, doświadczony Damian Jóźwiak (1 Dan) i 19 letni Mateusz Bazelak (2 kyu).Pojedynek ten zdecydowanie podgrzał, do czerwoności atmosferę wśród publiczności. Zawodnicy bez zbędnych kalkulacji wymieniali ciężkie ciosy i kopnięcia. Walkę zdominował Mateusz Bazelak, okopując nogę swojego rywala i umieszczając na jego głowie potężne uderzenia sierpowe. Sam tez przyjął kilka dobrych lewych prostych wyprowadzanych przez Damiana Jóźwiaka. Zawodnicy, trzykrotnie po akcjach Mateusza Bazelaka lądowali w parterze,który dominując z góry zadawał mocne uderzenia na głowę Jóźwiaka. Po pierwszej rundzie wyraźnie wygrywał młodszy zawodnik. Damian Jóźwiak, skrajnie wyczerpany wyszedł jednak do kolejnej rundy, którą przertwał tylko dzięki ogromnemu sercu do walki.

Pojedynek wygrał bezapelacyjnie na punkty Mateusz Bazelak, dominując w każdej płaszczyźnie tej walki i deklasując swojego rywala. Dzięki temu zwycięstwu został zaproszony na Międzynarodowy Turniej Furo Karate MMA, do Norymbergi w Niemczech.

Damian Jóźwiak swoją waleczność i nieustępliwość przypłacił utratą zdrowia podczas pojedynku. Po zakończonej walce, pomocy udzialiło mu pogotowie, ktore zabrało go do szpitala. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od organizatorów wynika jednak, że jego stan sie poprawił i w dniu dzisiejszym opuścił on szpital w Lesznie.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Furo Karate w Lesznie były udanym przedsięwzięciem organizacyjnym. Za całość przygotowań do imprezy odpowiadał sensei Krzysztof Jarząbek, współpracujący przy organizacji z Urzędem Miasta w Lesznie. .

W 2016 roku, na przełomie stycznia i lutego w regionie łódzkim, odbędzie się kolejny Ogólnopolski Turniej Furo Karate, nie mający jednak rangi zmagań mistrzowskich.

Categories: KyodoKyokushin 0 like