ValeTuDoPromotion

13 maja 2017 roku na hali GOSIR w Wiśniowej Górze odbyły się oficjalne Mistrzostwa Gminy Andrespol IBK Kyokushin. Wystartowało łącznie 52 zawodników i zawodniczek reprezentujących Dojo Kokoro. Stoczono łącznie 172 walki w formule grappling, kumite i MMA.

W kategorii grappling dzieci do 20kg zwyciężyła Zuzanna Wałoszek, która w ładnym stylu wygrała dwie walki. Na drugim miejscu uplasowała się Amelka Pietrzko, a trzecie miejsce egzekwo przypadło Patrykowi Grudzińskiemu i Klaudii Cieplucha.
W kategorii dzieci do 7 lat zwyciężył najmłodszy uczestnik zawodów 6-letni Janek Biały, który wygrał trzy walki. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Szymborski, a trzecie miejsce należało do Wiktora Czarnieckiego, Adama Ignasiaka, Adama Wandera i Kajetana Bińczaka.
Kolejne zmagania, to waga do 30kg i grappling dzieci. Pierwsze miejsce zdobył Wiktor Klein. Na drugim znaleźli się egzekwo Maciej Walczak i Szymon Piera. Trzecie miejsce należało do Wiktora Kaniorskiego i Adama Kominiaka.
W kategorii dziewczynek do 30kg zwyciężyła Zosia Nowacka. Na drugiej pozycji znalazła się Lena Warchoł, a trzecia była Laura Hunker.
W kolejnych zmaganiach dzieci do 9 lat w grapplingu kategorię zdominował Marcel Górski. Na drugim miejscu znalazł się Maurycy Piekarczyk. Trzecie miejsce na podium należało do Oskara Nowakowskiego i Bartosza Kotwickiego.
W formule Kumite Semi Knock-Down w kategorii dzieci do lat 7 pierwsze miejsce zajął Kajetan Bińczak. Na drugim miejscu uplasował się Adam Wander. W formule Kumite w kategorii do lat 9, na pierwszym miejscu znalazła się Roksana Kłujsza. Drugi był Marcel Górski, a trzeci Bartosz Kotwicki.
W grapplingu dzieci w przedziale wiekowym 10-12 lat na pierwszym miejscu uplasowały się egzekwo Milena Kępka i Zuzanna Bińczak. Drugi był Bartosz Ignasiak, a trzeci Dominik Biały.
W grapplingu do lat 14 pierwsze miejsce przypadło Aleksowi Jagieło. Drugi był Piotr Tyde, a trzecie Jakub Jabłoński.
W kumite Semi Knock- Down do lat 12 złoto zdobył Bartosz Ignasiak. Drugi był Dominik Biały, a na trzecim miejscu egzekwo znalazły się Zuzanna Bińczak i Milena Kępka.
W Kumite do lat 14 po efektownym K.O zwyciężył Aleks Jagieło. Na drugiej pozycji znalazł się Piotr Tyde.
W formule grappling juniorów starszych zwyciężył Bartosz Turek. Drugie miejsce zajął Damian Lorentowicz. Trzecie miejsce na podium przypadło egzekwo dla Jurka Kubiaka i Jakuba Wałoszka.
W formule MMA Semi Knock-Down juniorów starszych zwyciężył Bartosz Turek. Drugi był Damian Lorentowicz.
W kategorii mieszanej seniorów w formule Kumite zwyciężył Bartłomiej Musiński. Na drugiej pozycji znalazła się waleczna Monika Bińczak.
W grapplingu seniorów pierwszy był Przemysław Lenartowicz. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Olczak.
W formule Kumite Semi Knock- Down do 70kg zwyciężył Bartłomiej Musińśki. Na drugim miejscu znalazł się Damian Lorentowicz.
W kumite weteranów na pierwszym miejscu znalazł się 52-letni Paweł Gładysz.
W formule grappling powyżej 100kg zwyciężył przez poddanie Dominik Olczak. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Dzwonkowski.
Ostatnią turniejową kategorią OPEN była formuła MMA Semi Knock-Down. Walkę finałową zwyciężył przez poddanie techniką ude-garami Przemysław Lenartowicz. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Olczak.
Mistrzostwa Gminy Andrespol IBK Kyokushin były eliminatorem do Grand Prix Polski Kyokushin IBK, który odbędzie się już 24 czerwca w Wiśniowej Górze.