ValeTuDoPromotion

16 grudnia 2017 roku pod patronatem honorowym wójta Andrespola Pana Dariusza Kubusa odbył się turniej Kyokushin Christmas Championship of Poland w Wiśniowej Górze. Zawody organizowało Europejskie Centrum Karate.
W turnieju startowały trzy kluby: Kyokushin Karate Andrespol, Mazowiecko-Podlaski Klub Karate i Legion Łódź, które wystawiły łącznie 85 zawodników (dzieci, juniorów i seniorów). Walki sędziował sędzia IBK Mariusz Łukasiuk i sensei Mateusz Bazelak (1 Dan). Sędzią głównym zawodów był sensei Kamil Bazelak (2Dan Kyokushin i Ju-jitsu).
Walki odbywały się w trzech formułach: Ju-Jitsu Grappling, Kumite i MMA. Łącznie zostało rozegranych 206 pojedynków na dystansie od 1 minuty do 3 minut, w zależności od formuły walki i wieku walczących.
W pierwszej formule na turnieju, jaką było Ju -Jitsu Grappling w kategorii do 6 lat zwyciężył Cyprian Żurowski. Na drugim miejscu znalazł się Alan Misiewicz, a trzeci był Krystian Sadura.
W kolejnej kategorii w tej samej formule, tym razem w limicie do 22kg zwyciężył Oskar Krause. Na drugim miejscu egzekwo znaleźli się Cyprian Żurowski i Adam Ignasiak. Na trzeciej pozycji uplasowali się również egzekwo Jan Biały i Kajetan Bińczak. Czwarty był Adrian Włodarczyk.
W formule Kumite dzieci do lat 8 na pierwszym miejscu znalazł się Adam Ignasiak.Drugi był Oskar Krause, a trzeci Kajetan Bińczak.
W formule Ju- Jitsu Grappling , w kategorii do 35kg na pierwszym miejscu uplasował się mistrz Polski w tej formule Bartosz Kotwicki, a drugi był Szymon Piera.
W tej samej formule walki, w kategorii do 30kg na pierwszym miejscu stanął Wiktor Klein. Drugi był Kacper Łukasiuk, a trzeci Maciej Walczak. Czwarte miejsce należało do Bartosza Chodaka, a piąte do Adama Bielnickiego.
W formule Ju- Jitsu Grappling , w kategorii do 8 lat na pierwszym miejscu znalazł się Alan Stodulski. Drugą pozycją na podium podzielili się Adam Kominiak i Wiktor Kaniorski.
W formule kumite dzieci do lat 9 zwyciężył wielokrotny mistrz Polski Kacper Łukasiuk. Na drugim miejscu znalazł się Adam Kominiak, a trzeci był Maciej Walczak. Na czwartym miejscu uplasował się Wiktor Kaniorski.
W formule kumite dzieci, w kategorii do 30kg zwyciężył Bartosz Chodak. Jego przeciwnik Wiktor Klein nie mógł kontynuować walk z powodu kontuzji.
W formule Ju- Jitsu Grappling w kategorii dziewczynek OPEN na pierwszym miejscu uplasowała się Lena Warchoł. Druga była Amelia Pietrzko, a na trzeciej pozycji znalazła się Zuzanna Staniewicz.
W formule Ju- Jitsu Grappling w kategorii dziewczynek do lat 12 zwyciężyła Na drugim miejscu egzekwo znalazła się Maria Dmowska i Zuzanna Bińczak. Na trzecim miejscu uplasowała się Gabriella Kędzierska.
W formule Kumite dziewczynek i chopców do lat 12 zwyciężyła multimedalistka mistrzostw Polski Kyokushin Karate Klaudia Łukasiuk. Na drugim miejscu znalazła się tegoroczna mistrzyni Polski Kyokushin Maria Dmowska. Trzecia była Zuzanna Bińczak. Na czwartym miejscu egzekwo znaleźli się Barosz Kotwicki i Aleksander Piotrowicz. Przy dekoracji zawodniczek decyzją sędziów Marię Dmowską przesunięto na pierwsze miejsce w formule Kumite, które miała dzierżyć z egzekwo z Klaudią Łukasiuk. Pozostałe zawodniczki i zawodnicy zostali również przesunięci na inne pozycje.
W formule Ju- Jitsu Grappling, w kategorii juniorek +60kg zwyciężyła Oliwia Puchalska, a na drugim miejscu znalazła się Milena Kępka.
W formule Kumite, w kategorii +60kg juniorek na pierwszym miejscu uplasowała się Oliwia Puchalska. Druga była Karolina Piotrowicz, a trzecia Milena Kępka.
W formule MMA, w kategorii OPEN zwyciężył Piotr Tyde. Drugi był Bartosz Ignasiak, a trzeci Aleksander Piotrowicz.
W formule Kumite juniorów, w kategorii OPEN, do 17 lat na pierwszym miejscu znalazł się Michał Piotrowski, a na drugim Piotr Tyde.
W tej samej formule, w kategorii juniorów do 67kg zwyciężył Damian Lorentowicz. Na drugim miejscu egzekwo znaleźli się Mateusz Pietras i Dawid Banasiak. Trzeci był Michał Piotrowski, a czwarty Krzysztof Krześlak.
W formule Ju- Jitsu Grappling w kategorii OPEN, w walkach na dystansie 3 minut zwyciężył Krzysztof Bromirski. Drugie miejsce należało egzekwo do Piotra Krześlaka i Krzysztofa Kubiaka. Na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Misiewicz.
W formule Kumite seniorów, w walce na gołe pięści zwyciężył Krzysztof Bromirski. Drugi był Piotr Krześlak, a na trzecim znaleźli się egzekwo Mariusz Misiewicz i Krzysztof Kubiak.
Podczas turnieju Europejskie Centrum Karate udekorowało honorowym pomarańczowym pasem Kyokushin Karate i stopniem 10Kyu sekretarz gminy Andrespol Panią Elżbietę Ciesielską za pomoc i wspieranie turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych organizowanych przez Europejskie Centrum Karate. Na przestrzeni niemal 2,5 roku ECK zorganizowało 17 imprez sportowych.
Klasyfikacja medalowa klubów po turnieju Kyokushin Christmas Championship of Poland :