ValeTuDoPromotion

Kyodo World Cup, który odbył się 13 kwietnia w hali GOSTIR w Rzgowie, zgromadził kilkuset zawodników z różnych zakątków świata, w tym z Iraku, Indii, Gruzji, Ukrainy, Izraela, Grecji, Włoch, Węgier, Rumunii, Polski i innych krajów. Prestiżowe wydarzenie objęte było patronatem burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego oraz Starostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego, a wsparcie zapewniła firma Iglotex z Łodzi, dostarczając wodę mineralną. Organizatorem zawodów było Europejskie Centrum Karate, znane z organizacji ligi Samurai KyodoKyokushin Cup.

SONY DSC

Puchar Świata Kyodo został oficjalnie otwarty przez burmistrza Rzgowa, który wygłosił przemowę, witając uczestników i życząc im owocnych zmagań. Głównym sędzią zawodów był Hanshi Zbigniew Szkopiak. Organizatorami Pucharu Świata Kyodo – Kyodo World Cup byli Sensei Kamil Bazelak i Sensei Mateusz Bazelak z Europejskiego Centrum Karate.
Rekordową ilość 700 walk rozegrano w formułach Kumite Kyokushin, K-1 (Kickboxing) i IBU MMA, które trwały od 10:00 do 23:00. Na macie sędziowali: Kancho Maciej Misiak, Shihan Hadar Fayad 5 Dan, Sensei Raad Assad Jasim 4 Dan, Sensei Jacek Szymański 4 Dan, Sensei Hanna Grużewska 3 Dan oraz Edwin Raczyński 1 Dan (MMA).
Najlepszym klubem Pucharu Świata okazał się Ukraiński Klub KyodoKyokushin prowadzony przez Sensei Dmytro Boklaschuka.
Najlepszym zawodnikiem Pucharu Świata Kyodo został Konstantinos Soantzoglou, a wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki przypadło Annie Rutkowskiej. Najlepszym klubem Pucharu Świata został Ukraiński Klub KyodoKyokushin, który prowadzi Sensei Dmytro Boklaschuk, a w rywalizacji grupowej wśród wszystkich obecnych na Pucharze Świata Kyodo krajów zwyciężyła Polska.

Wydarzenie miało także zaszczyt gościć Piotra Szeligowskiego, mistrza Europy w Kyokushin i autora wielu książek o tematyce karate. Jego obecność dodała dodatkowego prestiżu zawodom, inspirując młodych zawodników do dawania z siebie wszystkiego na macie.
Walki w MMA oraz K-1 również obfitowały w dramatyczne momenty, gdzie zwycięzcy tacy jak Kamil Zajkowski, Michał Wutkowski i Jacek Michalczyk wykazali się nie tylko technicznym mistrzostwem, ale także ogromną wytrzymałością fizyczną i mentalną. Ich pojedynki były prawdziwym testem charakteru, a zwycięstwo przyszło tylko tym, którzy potrafili połączyć strategię z bezwzględną determinacją.
Zmagania na Kyodo World Cup to nie tylko pokaz sportowego kunsztu, ale także arena wielkich emocji, wyrzeczeń i bólu, które towarzyszyły zawodnikom w drodze po zwycięstwo. Radość zwycięzców była równie intensywna, jak zmęczenie i rozczarowanie tych, którzy musieli uznać wyższość rywali. Każde starcie, każda walka była historią napisaną potem i krwią, która na zawsze zapadnie w pamięci uczestników i widzów, tworząc niezapomniane chwile dla wszystkich obecnych.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply