ValeTuDoPromotion

Nasze sukcesy na turnieju Kyokushin w Starachowicach
Nasze sukcesy podczas turnieju Bushido Cup. Wystartowało 20 osób. Maria Ciach zajęła pierwsze miejsce, tradycyjnie rozmontowując system wygrywając wszystkie walki przez ippon i wazari.
Bardzo dobre walki dali: Adrian Włodarczyk ( 2 wygrane i 1 przegrana), Patryk Smuklerz odnotował najszybszą wygrana w naszej ekipie (16 sekund przez ippon), Jakub Kuchta ( 2 wygrane, 1 przegrana), Hanna Ziankowska ( 1 wygrana, 1 remis, 1 przegrana), Julia Pawłowska 1 wygrana przez ippon, 1 przegrana przez faul, którego nie było), Adam Turczynowicz ( 1 wygrana i 1 przegrana), Helena Stemplewska ( 1 wygrana, 1 remis i kontrowersyjna przegrana), Maciej Szymborski, Kajetan Bińczak, Miłosz Ptasznik, Karol Poźniak, Oskar Krause, Bartłomiej Nesteruk, Alan Potemski, Natalia Ptasznik.
Reszta zawodników i zawodniczek również oddała swoje serce w walce. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie ze stresem, presją tak dużych zawodów ( 600 startujących zawodników). Nie zawsze zwycięstwo na papierze jest najważniejsze. Dużo ważniejszym wyzwaniem dla zawodników jest pokonanie samych siebie, swoich lęków i ograniczeń, a to udało się wszystkim. Ogromnie gratulujemy.
Same zawody Bushido Cup w Starachowicach były koszmarem organizacyjnym. Trwały do godziny 22:00. Dzieci wykończone, zmęczone samą atmosferą, brakiem klimatyzacji, bałaganem na hali, fatalnym nagłośnieniem. Niektórzy zawodnicy pierwsze walki toczyli dopiero o godzinie 16:00. Ponadto sędziowanie było zaprzeczeniem idei Kyokushin. Zabronione gedan-mawashi-geri (low-kick) nawet u 13 latków. Z byle powodu sędziowie karali zawodników punktami ujemnymi, nawet za prawidłowo wykonane mawashi-geri jodan, które wg. sędziego maty miało niewłaściwą trajektorię ruchu. Na pewno był to nasz pierwszy i ostatni występ w Starachowicach. To nasze jedyne negatywne doświadczenie z zawodami Kyokushin, na które jeździmy bardzo często. Osu!

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply