ValeTuDoPromotion

O tym, że wiek nie jest żadną barierą udowadnia z całą pewnością 54- letni Paweł Gładysz – zawodnik Kyokushin Karate Andrespol. Gładysz jest w chwili obecnej najstarszym czynnie startującym karateką w Polsce i niewątpliwie również wyjątkiem w skali europejskiej.

Na co dzień Paweł Gładysz jest dyrektorem w Gminnej Przychodni Zdrowia w Andrespolu, a także czynnie pracującym lekarzem specjalizującym się w radiologii. Trenuje pięć lub sześć dni w tygodniu. Połowę treningów spędza na macie, resztę na własnej domowej siłowni, gdzie wraz z młodszym o 30 lat chrześniakiem trenuje trójbój siłowy. Paweł za sobą również starty w ogólnopolskich zawodach w trójboju siłowym organizowanych dla lekarzy w Zakopanem. Największe jednak sukcesy odnosi w zawodach w karate, w formule grappling. Na Grand Prix Polski był trzeci, a na Mistrzostwach Europy Karate zajął czwarte miejsce. Podczas Mistrzostw Kyokushin Gminy Andrespol zajął 1 miejsce w kumite seniorów. Do walk przygotowuje się pod okiem sensei Kamila Bazelaka (2 Dan Kyokushin i 2 Dan Ju-jitsu).
Paweł Gładysz jest prawdziwym wzorem do naśladowania, ikoną dla starszych sportowców i ludzi, którzy uważają, że mocno „dojrzały” wiek eliminuje ich z czynnej rywalizacji sportowej. Sukcesy jak widać można osiągać w każdym wieku. Wystarczy tylko mocna wiara w siebie, konsekwencja i właściwa dyscyplina wewnętrzna.Liczymy, że wkrótce w ślady Pawła Gładysza pójdą i inni seniorzy…

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply