ValeTuDoPromotion

Rzgów, Polska – 13 kwietnia 2024 roku: Rzgów, urocze miasteczko w sercu Polski, szykuje się na niezapomnianą dawkę emocji sportowych, gdy gościć będzie międzynarodowy turniej Pucharu Świata w Karate Kyokushin – KYODO WORLD CUP. Przez dwie dni, hala sportowa przy ul. Szkolnej 5 stanie się areną zmagań dla niektórych z najbardziej elitarnej grupy wojowników z całego globu.

Kilkuset najwybitniejszych zawodników z ponad 30 krajów będzie rywalizować o tytuły mistrzowskie w trzech formułach: Kumite Kyokushin, Ibu-kai (kickboxing) i IBU MMA. Wśród uczestników znajdą się nie tylko reprezentanci z krajów takich jak Gruzja, Japonia czy Francja, ale także silne ekipy z Ukrainy i Polski.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w gronie polskiej drużyny jest Maciej Sikoński, wielokrotny multimedalista i mistrz różnych konkurencji sztuk walki. Sikoński, znany z imponującego dorobku w kickboxingu, karate i MMA, zdobywca licznych pasów mistrzowskich, stanowi żywy dowód na potęgę i wszechstronność polskiego karate.

Obok Sikońskiego na tatami stanie Hanna Grużewska, reprezentująca klub Gladiator Warszawa. Jej imponujące osiągnięcia, włączając w to tytuły mistrzowskie na arenie europejskiej i światowej, świadczą o niezwykłym talentach tej zawodniczki. Jej determinacja i umiejętności sprawią, że będzie towarzyszyć nam niezwykła walka o kolejne laury na tatami w Rzgowie.
Wśród graczy zza wschodniej granicy Polski znajdzie się między innymi Yevhen Probyiholowa, mistrz Europy z imponującym dorobkiem na międzynarodowej scenie karate. Jego udział na KYODO WORLD CUP w Rzgowie z pewnością dodaje blasku i konkurencyjności tej niezwykłej imprezy.

Do tej grupy dołącza również Ra’ad Assad Jasim, utytułowany zawodnik z Iraku. Jasim, który zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach krajów Arabskich oraz mistrzostwach Bliskiego Wschodu IKO Matsushima i wystąpił na Pucharze Świata KWU, z pewnością przyniesie dodatkowe zainteresowanie i konkurencję podczas tego prestiżowego turnieju. Jego umiejętności i doświadczenie uczynią rywalizację jeszcze bardziej pasjonującą dla wszystkich obecnych na KYODO WORLD CUP w Rzgowie.

Patronat nad turniejem objęli Starostwo Powiatowe w Łodzi oraz Burmistrz Rzgowa, Mateusz Kamiński, a szczególnym gościem honorowym będzie prezydent federacji International Budokai Union Kyodo, Kancho Maciej Misiak.Turniej Pucharu Świata w Karate Kyokushin – KYODO WORLD CUP, bez wątpienia, stanie się jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń w historii sportu karate. To świetna okazja dla fanów sportów walki, aby zobaczyć najwyższy poziom rywalizacji i wspierać swoich ulubionych zawodników w dążeniu do chwały mistrzostwa.Rzgów szykuje się na niezapomniany weekend pełen sportowych emocji, który z pewnością zostanie zapamiętany przez wszystkich miłośników karate na całym świecie.

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply