ValeTuDoPromotion

11 lutego 2017 roku w na hali GOSIR przy ul. Tuszyńskiej 113 w Wiśniowej Górze odbyła się gala FWL – Furo Warriors of Life. Patronem honorowym eventu był wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus.

Organizatorzy przygotowali pięć walk w formule MMA i sześć walk w formule K-1. W szranki stanęli zawodnicy gminy Andrespol trenujący Furo Karate w GLKS Andrespolia, a także reprezentanci Śląska, Warszawy, Łodzi, Zamościa, Bogdanki, Haiti i Nigerii
Walki sędziowali, w oktagonie – Radosław Kostrubiec. Sędziami punktowymi byli: sędzia główny Paweł Gładysz, sędziowie boczni punktowi Przemysław Kubiak i Bartłomiej Musiński.
W pierwszej walce w formule K-1 semi pro, w kategorii wagowej do 77kg zmierzyli się zawodnik klubu Legion z Łodzi, podopieczny trenera Przemysława Danowskiego, mający na swoim koncie dwie walki w formule K-1 – Kamil Dzierżawski i reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi, podopieczny Roberta Musierowicza – Bartłomiej Szurgot. Pojedynek wygrał w 49 sekundzie 2 rundy przez TKO Kamil Dzierżawski.
W kolejnej walce, tym razem w zawodowej formule K-1, w kategorii wagowej do 67kg zmierzyli się debiutujący w profesjonalnym K-1, mający na amatorskie walki w formule MMA z Zamościa, Paweł Kiecana i zawodnik klubu Quest Bogdanka Sebastian Kartasiński, sklasyfikowany na 10 miejscu na świecie w formule amatorskiej, mający na swoim koncie 2 zawodowe zwycięstwa w formule K-1. Kartasiński wygrał przez efektowne K.O w 38 sekundzie pierwszej rundy.
W trzecim pojedynku na gali, w formule K-1semi pro, w kategorii wagowej do 77kg reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi Mateusz Moczulski zmierzył się z zawodnikiem klubu Furo Zamość Mateuszem Kosturem. Po dobrej pierwszej rundzie Mateusz Kostur wygrał w 2 rundzie, w 1 minucie przez TKO.
W czwartej walce w zawodowej formule MMA rękawice skrzyżowali, mieszkający w Imo State w Nigerii zawodnik mający za sobą walki w boksie i w kickboxingu Carlos „Brutal” Williams i niepokonany od sześciu walk Wojciech „Akodo” Buliński, który w tym pojedynku reprezentował klub Furo Andrespol. Williams na początku walki próbował zaskoczyć Bulińskiego uderzeniami w stójce i niskimi kopnięciami, ale „Akodo” szybko przeniósł walkę do parteru, gdzie popracował nad odpowiednią pozycją i po kilku próbach podań wyciągnął Williamsowi dźwignię na nogę.
Po tej walce przed publicznością w klatce z dynamicznym pokazem zaprezentowała się Grupa Capoeira Łódź, która jest najdłużej działającą organizacją propagującą tę sztukę w regionie. W pokazie wystąpili wraz ze swoimi uczniami: Instrutor Ossada, Graduado Pitbull prowadzący treningi na terenie centrum Łodzi oraz Graduado Mexicano prowadzący treningi na Widzewie oraz w Wiśniowej Górze.
W kolejnej zawodowej walce w formule K-1, w kategorii 81kg w szranki stanęli reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi, debiutujący w zawodowej formule K-1 Kamil Warcholiński i zawodnik klub Furo Zamość, Marian Strus. Walkę wygrał przez K.O w 2 rundzie i 1, 04 minucie Kamil Warcholiński
W zawodowej formule K-1 w kategorii wagowej 91 kg zmierzyli się reprezentant Zamościa Tomasz Masztalewicz i zawodnik KSW Triumfator z Łodzi, mający za sobą jedną walkę w zawodowej formule K-1 – Artur Skiba. Pierwsza runda pojedynku należała do zawodnika z Zamościa. Druga ruda również zaczęła się pod jego dyktando, ale to nie zraziło Artura Skiby, który tylko czekał na błąd swojego rywala. Kiedy nadarzyła się okazja, mocnym kolanem znokautował Masztalewicza w 1 minucie drugiej rundy.
W siódmej odsłonie na gali FWL w limicie do 105kg zmierzyli się zawodnik pochodzący z Saint- Marc w Haiti, mający na swoim koncie walki w kickboxingu John „Bosko” Green i 42-letni weteran sztuk walki – Kamil Bazelak. Zawodnicy po krótkiej wymianie w stójce zwarli się w klinczu i przelecieli cały oktagon. Bazelak usiłował przewrócić Greena, ale udało mu się to dopiero, kiedy wcisnął Haitańczyka w siatkę oktagonu. W parterze usiłował poddać go americaną, z pozycji bocznej. Green jednak aktywnie pracował z dołu i usiłował przetoczyć Bazelaka, co trzykrotnie prawie by mu się udało. W końcu w 1 minucie i 51 sekundzie pierwszej rundy Kamil Bazelak poddał go duszeniem z dosiadu.
W kolejnej walce w formule semi pro K-1 w kategorii do 60kg miały zmierzyć się przedstawicielka klubu KSW Triumfator z Łodzi Angelika Kurc i 43- letnia Dominika Rembelska, zawodniczka Bąkowski Fight Club, której stylem bazowym jest Capoeira. Dominika jest jedyną kobietą w Polsce, która ma stopień – Profesora w Capoeirze. Jest Mistrzynią Polski WKSF 2017, mistrzynią Polski UFR 2015 w kickboxingu. Do pojedynku obydwu pań jednak nie doszło, gdyż Angelika Kurc odniosła poważną kontuzję kostki podczas rozgrzewki i lekarz nie dopuścił jej do walki.
Organizatorzy zapowiedzieli jednak oficjalnie walkę Dominiki Rembelskiej na kolejnej gali FWL w czerwcu o zawodowy pas miedzy stylowy UFR, która zmierzy się z przedstawicielką Furo Andrespol Małgorzatą Ubowską — wielokrotną wicemistrzynią Polski w karate Kyokushin, drugą na Pucharze Krajów V4 na Słowacji i Mistrzynią Europy Furo Karate. Będzie to konfrontacja dwóch stylów walki kickboxingu i Karate. Pas w oktagonie zaprezentował Robert Suchecki z Bąkowski Fight Club.
W dziewiątym pojedynku na gali FWL, w formule semi pro z ograniczonym kontaktem, w szranki stanęli dwaj zawodnicy  47 letni weteran Tomasz Bergner i niemal 30 lat młodszy były judoka Dominik Olczak. Po wyrównanym, dramatycznym i „bratobójczym” pojedynku w 3 rundzie walki, Bergner poddał duszeniem za pleców Olczaka.
W przedostatnim pojedynku gali w formule zawodowej MMA zmierzyli się przedstawiciel klubu Niepokorni Orzesze, Patryk Grzemski i reprezentant MMATADORES KCE Marcin Pawłowski legitymujący się zawodowym rekordem dwóch zwycięstw i jednej przegranej. Pawłowski pojedynek wygrał w 4 minucie i 15 sekundzie pierwszej rundy przez americanę.
W walce wieczoru w formule semi pro zmierzyli się amatorski mistrza świata MMA z Włoch, champion WTKA reprezentant MMATADORES KCE Adrian Bober i zawodnik z Bedonia w gminie Andrespol, dwukrotny wicemistrz Polski karate Kyokushin, wicemistrz Polski Furo Karate i Mistrz Europy Furo Karate, Przemysław Lenartowicz. Po dobrych wymianach w stójce Bober trafił swojego rywala kilkoma czystymi uderzeniami i Lenartowicz przysiadł przy siatce. Kiedy zawodnik MMAtadores ruszył na niego z uderzeniami, zawodnik z Bedonia wszedł mu w nogi, nie zdołał go obalić i został zasypany gradem ciosów. Adrian Bober będąc z góry, rozpoczął krwawą masakrę i mocnym ground and pound rozbijał swojego rywala schowanego w żółwiu. Sędzia Radosław Kostrubiec przerwał walkę w 1 minucie i 38 sekundzie pierwszej rundy.
Kolejna gala FWL planowana jest w kwietniu i w czerwcu.
Sponsorami gali FWL byli: Gmina Andrespol, Lewor, Zawada, Zebra, Frigo Transport, Notex stacja paliw, CK3D i Gabinet Pielęgnacji dla psów i kotów – Psi Fryzjer – Koluszki.

Fightcard gali FWL
K-1: Semi Pro: Bartłomiej Szurgot vs Kamil Dzierżawski — wygrał w 49 sekundzie 2 rundy przez TKO Kamil Dzierżawski
K-1: Semi Pro: -67kg: Paweł Kiecana vs Sebastian Kartasiński — wygrał w 1 rundzie w 0: 38 sekundzie przez K.O Kamil Kartasiński
K-1: Semi Pro: 77kg Mateusz Moczulski vs Mateusz Kostur – wygrał w 2 rundzie w 1 minucie przez TKO Mateusz Kostur
MMA Pro: Open: Wojciech Buliński vs Carlos „Brutal” Williams- wygrał w 1 rundzie w 1, 27 minuty przez poddanie dźwignią na nogę
K-1: 81kg: Pro: Kamil Warcholiński vs Marian Strus – wygrał w 2 rundzie 1, 04 minuty przez K.O Kamil Warcholiński
K-1: 91 kg: Pro: Artur Skiba vs Tomasz Masztalewicz — wygrał przez K.O w drugiej rundzie w 1, 02 minuty Artur Skiba
MMA: Pro: 105kg Kamil Bazelak vs John “Bosko”Green – wygrał Kamil Bazelak w 1 rundzie 1: 51 minuty przez duszenie
K-1: 60kg: Semi Pro: Angelika Kurc vs Dominika Rembelska – wygrała Dominika Rembelska (kontuzja Angeliki Kurc)
MMA: Semi Pro: Open:Tomasz Bergner vs.: Dominik Olczak – wygrał przez duszenie za pleców w 3 rundzie 1: 15 minuty Tomasz Bergner
MMA: 77kg: Pro: Marcin Pawłowski vs Patryk Grzemski – wygrał w 1 rundzie, 4: 15 Marcin Pawłowski przez americanę.
MMA: 77kg: Semi Pro: Przemysław Lenartowicz vs Adrian Bober – wygrał w 1 rundzie 1: 38 przez uderzenia w parterze Adrian Bober

Categories: Bez kategorii 0 like