ValeTuDoPromotion

W dniach 14 – 21 styczeń odbył się Zimowy Obóz Karate Kyokushin w Jaroszowcu na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Uczestniczyły w nim dzieci od lat 6 do 12, młodzież do 15 roku życia i dorośli. Dziećmi zajmowało się czterech instruktorów, w tym dwóch z wyższym wykształceniem pedagogicznym.

W ramach obozu dzieci zaliczyły wyprawę na górę Zamczysko, Górę Stołową i Górę pod Wieżą. Na innej wycieczce dzieci wykazały ogromny hart karateckiego ducha i przeszły łącznie około 15km, zaliczając największą polską Pustynię Błędowską, gdzie wystawiona była radziecka artyleria z II wojny światowej. Były też pompki na kościach na Pustyni.
Codziennie dzieci wychodziły na plac zabaw. Organizowane były zabawy w podchody, w chowanego. Był tez grill z kiełbaskami. Wieczorami były seansy filmowe.
Podczas pobytu na obozie dzieci odbyły około 30 treningów o różnej intensywności. Dzieci ćwiczyły Kata, techniki Judo, karate i Ju-Jitsu, elementy Capoeiry. Codziennie również przeprowadzane były treningi w basenie.

Podczas obozu odbył się również egzamin na pasy uczniowskie Kyu. Egzamin trwał, aż 3, 5 godziny. Przeprowadzał go Sensei Kamil Bazelak (3 Dan), a asystowała mu Sensei Małgorzata Ubowska (2 Dan).
Pochodzący do egzaminu musieli zaliczyć poprawne wykonywanie technik Kyokushin, Ju-Jitsu, a także przewalczyć od 5 do 15 rund w Kumite i od 5 do 15 rund w Grapplingu.
Po udanym egzaminie uczestnicy mieli Sayonara Party, czyli imprezę pożegnalną karate: grill, kiełbaski, kaszanka, ryby, pieczony chlebek i gorącą herbatę.
W ostatni dzień obozu zrobiliśmy ostatni pożegnalny trening i wszystkie dzieci zadowolone, aczkolwiem zmęczone wróciły bezpiecznie autokarem do Andrespola.

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply