ValeTuDoPromotion

18 czerwca 2023 roku o godzinie 10: 00 w hali GOSIR ul. Tuszyńska 113 w Wiśniowej Górze odbędzie się Samurai KyodoKyokushin Cup 2023 w pięciu formułach walki. Organizatorem jest Europejskie Centrum Karate w siedzibą w Andrespolu. Turniej ma charakter otwarty i mogą w nim startować przedstawiciele innych stylów i systemów walki, nawet tych niekoniecznie związanych z karate. W turnieju rywalizować będą dzieci w przedziale 6-13 lat i młodzież 14-17 lat. Przewidziane są również pojedynki seniorów 18 – 40 lat i weteranów +40 lat. Uczestnicy Samurai KyodoKyokushin Cup 2023 otrzymają pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. 

Uwaga! W przypadku braku zawodników w poszczególnych kategoriach, organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii zarówno wiekowych, jak i wagowych.

 

  1. ORGANIZATOR

 Europejskie Centrum Karate

  1. Rokicińska 146

 95-060 Andrespol

 

  1. TERMIN I MIEJSCE

 18.06. 2023, godz. 10:00 – GOSIR Wiśniowa Góra ul. Tuszyńska 113

 

  1. WARUNKI UCZESTNICTWA
  2. Zawodnik rywalizujący w formułach Kata, Kumite, Ju-Jitsu musi posiadać Karate-Gi (Judo-Gi), a zawodnik w formule IBU Thai Boxing i MMA – spodenki, koszulka.
  3. Zawodnik dopuszczony do startu musi posiadać własny sprzęt (rękawice, ochraniacze na golenie, kask (w przypadku dzieci), hogo (dzieci do 13 lat), suspensorium (wszyscy chłopcy i mężczyźni). Organizator nie zapewnia żadnych ochraniaczy. Suspensorium zalecane jest także dla dziewczyn od 12 roku życia, ale nie jest to jednak wymagane. To indywidualna kwestia bezpieczeństwa danej zawodniczki.                                                                           Jeśli chodzi o ochraniacz tułowia, to bez hogo walczymy dopiero od 14 lat. W przypadku połączenia kategorii 13 lat i 14 lat, zawodnicy zakładają hoga i kaski z kratką. Seniorzy w Kumite walczą bez ochraniaczy (tylko ochraniacz zębów i suspensorium), a weterani w ochraniaczach goleni i rękawicach ( bez kasków).
  4. Zawodnicy w Kumite walczą w ochraniaczach na golenie twardych lub miękkich i w rękawicach do karate lub do grapplingu. Ostatecznie o dopuszczeniu do walki w sprzęcie decyduje sędzia maty.

a.) W IBU Thai Boxing zawodnicy walczą w rękawicach 10 uncjowych juniorzy i seniorzy, a juniorki i seniorki w 8 uncjowych. Ochraniacze na golenie twarde lub miękkie. Kaski bez kratki.

b.) W MMA zawodnicy walczą w rękawicach twardych (do MMA), ochraniaczach na golenie skarpetkowych i kaskach bez kratki. W przypadku walk półzawodowych i zawodowych zawodnicy walczą bez ochraniaczy na golenie i bez kasków.

  1. Zawodnik musi mieć opłacone wpisowe: dzieci i juniorzy do lat 17 – 60zł, seniorzy – 80zł. Zawodnik startuje tylko w jednej kategorii, a każda kolejna kategoria walki to dodatkowe 30zł wpisowego.
  2. Zgłoszenia zawodników i klubów prosimy wysyłać w terminie zawitym do 06.06.2023 na mail ecentrumkarate@gmail.com, wraz z wyszczególnieniem:  dokładnej daty urodzenia zawodnika, wagi, stopnia uczniowskiego lub  mistrzowskiego i formuły lub formuł walki, w jakich będzie startować.
  3. Weryfikacja kart zgłoszeniowych i zaświadczeń lekarskich odbędzie się w dniu zawodów. Opłaty wnosimy przy weryfikacji. Prosimy mieć przy sobie dokument tożsamości potwierdzający datę urodzenia.
  4. 6. Zawodnicy będą ważeni, także prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej i kontrolę wagi przy wcześniejszym podawaniu wag w zgłoszeniach zawodników.

 

  1. PROGRAM SAMURAI KYODOKYOKUSHIN CUP

 – 07:30 – 9:30 – weryfikacja zawodników ( zgłoszenia, wpisowe,  ubezpieczenia NNW, ważenie); (Uwaga!  po godz.9:30 nie ma już weryfikacji, dlatego prosimy przybyć odpowiednio wcześniej, aby zdążyć z weryfikacją. Zawodnicy, którzy nie zdążą na weryfikację w dopuszczalnym limicie czasowym, nie będą dopuszczeni do startu)

 – 9:45 10:00 – narada sędziowska; spotkanie organizacyjne trenerów teamów; wyjaśnienie zasad walki

 – 10:00 – rozpoczęcie Samurai KyodoKyokushin Cup 2023

 – 10:00 – 13:00 – walki eliminacyjne

 – 12:00 – 13:00 – przerwa

  -13:00 – 15:00 – walki półfinałowe i walki finałowe

  -15:00 – 15:30– 0głoszenie wyników, dekoracja zawodników

 

  1. FORMUŁY WALKI:

  – Kumite (bez ograniczeń wiekowych)

  – Ju-Jitsu (Grappling) (bez ograniczeń wiekowych) 

 – IBU Thai Boxing (Kick-Boxing) (od 15lat)

 – MMA (od 15 lat)

  – Kata  (bez ograniczeń wiekowych)

 

  1. KATEGORIE WAGOWE

 -20kg; +20kg; +30kg; +40kg; +50kg; +60kg; +70kg; +80kg; +90g  – OPEN

 

  1. SĘDZIOWANIE
  2. Walki oceniane są przez dwa zespoły sędziów na dwóch matach. Sędziowanie oparte jest na regułach amatorskiego i półzawodowego sportu. Walki ocenia trzech sędziów punktowych siedzących przy stoliku przy danej macie. Głos wiążący ma również sędzia maty, przy czym jego głos jest decydujący na poziomie rozstrzygnięcia. W przypadku, gdyby sędziowie punktowi i sędzia maty mieli całkowicie rozbieżne punktowanie, zarządza się naradę sędziów, w której bierze udział sędzia główny zawodów i wtedy jego głos po rozpatrzeniu wszelkich uwag jest decydujący.
  3. Werdykt Kumite – Ocena skuteczności, dynamiki walki, punktów za skuteczne techniki na poziom jodan, lub inne na poziom chudan i gedan powodujące knock-down zawodnika. Przyznaje się ptk. Wazari (0,5ptk) i ippon (1 ptk). Walka może być również rozstrzygnięta bez punktów na podstawie wizualności i skuteczności danego zawodnika, który jest oceniany przez sędziów. Wygrywa zawodnik skuteczniejszy.
  4. Werdykt ju-jitsu – W przypadku ju-jitsu ocena skuteczności, stosowanych technik, kontroli pozycji, obaleń, rzutów prób poddań. Zawodnik wygrywa przez poddanie lub na podstawie skuteczności toczonej przez niego walki lub przez poddanie.
  5. Werdykt IBU Thai Boxing -W przypadku IBU Thai Boxing, ogólny obraz walki, przewaga wizualna, skuteczność technik, knock-downy ( mogą być dwa liczenia, trzecie liczenie oznacza TKO).
  6. Werdykt MMA – W przypadku MMA – ogólny obraz walki, przewaga wizualna, obalenia, kontrola walki w parterze, próby poddań. Walka może być skończona przez poddanie, T.K.O lub K.O.
  7. Werdykt Kata – W przypadku formuły Kata nie ma sędziów maty, lecz rywalizację oceniają sędziowie punktowi. Najważniejsza jest ocena wizualna wykonywanego Kata, dynamika, teatralność. Sędziowie nie oceniają poprawności technicznej, gdyż swoje Kata, czy formy mogą prezentować zawodnicy rozmaitych szkół i stylów sztuk walki. Najważniejsza jest wizualność wykonywanej formy.
  8. W przypadku rozstrzygnięcia, które wzbudziło kontrowersje u trenera danego zawodnika można wnieść SPRZECIW u sędziego głównego. SPRZECIW będzie rozpatrywany po wpłaceniu wadium u organizatora w wysokości 200zł. Po wpłaceniu WADIUM zostanie ogłoszona narada sędziów, w której weźmie udział trener danego zawodnika i SPRZECIW zostanie rozstrzygnięty. SPRZECIW musi być poparty nagraniem wideo z danej walki, które będzie analizowane. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia wadium będzie zwracane, a w przypadku negatywnej decyzji wpłata zostaje u organizatora.
  9. Nie ma możliwości dyskusji z sędziami, organizatorami, poza sytuacją wniesienia oficjalnego SPRZECIWU. Jakiekolwiek negatywne, obraźliwe komentarze w kierunku sędziów, organizatorów skutkować będą dyskwalifikacją zawodnika, bądź też całego teamu, którego przedstawicielem jest dany trener. Podobna sytuacja dotyczy się osób towarzyszących zawodnikom (rodziny, znajomi), których nie odpowiednie zachowanie (głośne komentarze w kierunku sędziów lub organizatorów, lub inne obraźliwe zachowania) mogą również skutkować dyskwalifikacją zawodnika, a także całego teamu. Zdyskwalifikowany zawodnik i jego trener muszą niezwłocznie opuścić halę sportową, w której rozgrywany jest turniej. Podobnie dotyczy to sytuacji, gdyby zdyskwalifikowany został cały team. Decyzję o dyskwalifikacji tego typu podejmuje sędzia główny zawodów w porozumieniu z organizatorem.

 

  1. ZASADY WALK:

 KUMITE KYOKUSHIN 

  1. Dozwolone: uderzenia na tułów pięściami Dozwolone chudan -tettsui-oroshi-uchi, a także chudan-uraken- chudan-uchi , mae-hiji-ate (uchi) na ramiona i tułów. Kopnięcia w uda, łydki i tułów.  Dozwolone kopnięcia w głowę (dzieci): jodan-mawashi-geri, mawashi-kubi-geri, uchi-mawashi-keage, uchi-mawashi-geri, mawashi-tobi-geri.
  2. W przypadku walk dzieci są ograniczenia dotyczące kopnięć w głowę. Do 17 roku życia zabronione są techniki: mae-geri jodan, kaiten-geri, hiza-geri-jodan, kakato-geri soto-mawashi-keage i wszystkie kopnięcia z wyskoku, poza mawashi-tobi-geri. Zabronione są również: ushiro-mawashi-geri i ushiro mawashi-keage.
  3. Dozwolone kopnięcia w głowę od 18 roku życia: mae-geri, hiza-geri, mawashi-geri, soto-mawashi-keage, ura-mawashi-geri, kakato-geri, ushiro-mawashi-geri, kaiten-geri i wszelkie inne kopnięcia z wysoku.
  4. Obowiązkowe Hogo dla dzieci do 13 lat. Bez Hogo walczymy dopiero od 14 roku życia. Do 13 lat zakładamy kask z kratką lub szybką. Kask bez kratki stosujemy od 14 roku życia, ale wtedy obowiązkowy jest ochraniacz na zęby.

Czas walki Kumite:

 Dzieci – 1 minuta ( 6 -13 lat); Juniorzy – 1, 5 minuty (14-17 lat ); Seniorzy – 1 x 2 minuty 

W przypadku remisu rozgrywana jest jedna runda dogrywkowa w limicie czasowym 1 rundy dla danego wieku. W sytuacji kolejnego remisu decyduje ważenie. W przypadku identycznej wagi (nie decydują gramy w zakresie danych kilogramów, lecz różne kilogramy np. 44,400 kg i 44, 800 to jest ta sama waga; różnica musi wynosić np. 44,500kg i 45,100kg) sędzia zarządza kolejną rundę dogrywkową, podczas, której musi być już rozstrzygnięcie.

 ………………………………………………………………………………………………

JU-JITSU – GRAPPLING

 Rocznik (6 – 9 lat)

Dozwolone sprowadzenia do parteru: obalenia za jedną nogę, dwie nogi, obalenia w  pasie (bez rzutu), kontrola pozycji. Dzwignia: ude-garami (americana)

Zabronione: rzuty, pozostałe dźwignie, duszenia.

Czas walki: 1 runda x 1 minuta

 

Rocznik ( 10 – 13 lat)

 Dozwolone sprowadzenia do parteru: obalenia za jedną nogę, dwie nogi, obalenia w  pasie, o- soto-gari, rzuty przez biodro (uki-goshi, o-goshi); uchi-mata, de-ashi-barai. Dozwolone poddania: ude-garami (americana), juji gatame (balaha), kimura, „taktarow”.

 Zabronione: duszenia wszelkiego rodzaju, rzuty przez plecy i przez głowę, dźwignie skrętne na staw kolanowy i skokowy, „gołe” (zakładane bez pomocy kimona)  dźwignie na kręgosłup, rzuty typu suples.

 Czas walki: 1 runda x 1,5 minuty

 

Rocznik ( 14 – 17 lat)

 Dozwolone sprowadzenia do parteru: obalenia za jedną nogę, dwie nogi, rzuty przez biodro, podcięcia, zahaczenia. Dozwolone poddania: ude-garami, juji gatame, kimura, duszenie trójkątne rękoma, gilotyna, duszenia kołnierzem, hadaka- jimme (gołe duszenie).

 Zabronione: dźwignie skrętne na staw kolanowy i skokowy, dźwignie na kręgosłup, rzuty typu suples.

Czas walki: 1 runda x 2 minuty

 

Seniorzy, Seniorki, Weterani

 Dozwolone: Każda forma duszeń (za wyjątkiem gołego duszenia oburącz lub  jednorącz za tchawicę). Wszystkie dźwignie na rękę, barki, nadgarstek. Wszystkie dźwignie na nogi. Wszystkie rzuty i obalenia. Rozbicia gardy (dojime-waza) można tylko wykonywać przy próbach ucieczek z technik kończących. W innych przypadkach są zabronione.

 Czas walki: 1 runda x 3 minuty

………………………………………………………………………………………

 

 

IBU THAI BOXING

 Ogólne zasady IBU Thai Boxing.

 Dozwolone: uderzenia bokserskie, backfist, jedno hiza-geri w klinczu, łokcie na tułów, podcięcia ( bez chwytu).

 Zabronione: kopnięcia w stawy kolanowe, kopnięcia w krocze, klincz, rzuty, ( juniorzy – zabronione kopnięcie kolanem w głowę) 

 Czas walki: 1 x 2 minuty (w przypadku remisu: dogrywka 2 min, ważenie)

 ……………………………………………………………………………………………..

MMA SEMI KNOCKDOWN

Dozwolone: uderzenia rękoma w głowę. Kopnięcia nogami w uda i tułów.  Dozwolone kopnięcia w głowę w pozycji stojącej:  wszystkie kopnięcia (juniorzy bez kolana na twarz).

Dozwolone są rzuty, podcięcia, obalenia za nogi, dźwignie, duszenia i uderzenia, pięściami na głowę i tułów, łokciami na tułów.

Zabronione:  kopnięcia na głowę kolanem (juniorzy), dźwignie na kręgosłup, uderzenia w szyję, tył głowy.

Czas walki: 1 x 3 minuty  ( w przypadku remisu: dogrywka 3 min, ważenie)

 …………………………………………………………………………………………

KATA

 Kata (wszechstylowe) – kategorie i zasady:

 – wykonujemy dowolne jedno Kata; oceniane jest wizualne wykonanie, właściwa dynamika

– sędziowie przyznają punkty za wykonane Kata

 Kategorie:

 1.Pomarańczowe i niebieskie pasy

  1. Żółte i zielone pasy
  2. Brązowe i czarne pasy

 ………………………..

Ze sportowym pozdrowieniem 

KyodoKyokushin Polska – Europejskie Centrum Karate 

Andrespol 95-020 ul.Rokicińska 146

Telefon: 601-868-641 email: ecentrumkarate@gmail.com

 www.facebook.com/karateandrespol/  www.valetudopromotion.pl

Categories: KyodoKyokushin 0 like

Leave a Reply