ValeTuDoPromotion

23 czerwca 2018 roku odbył się międzynarodowy turniej Warriors Kyokushin Cup/Samurai League w Wiśniowej Górze w hali GOSIR przy ul. Tuszyńskiej 113. Był to dziewiętnasty turniej karate Kyokushin w gminie Andrespol. Organizatorem było Europejskie Centrum Karate.

W WKC/Samurai League startowało 94 zawodników z Czeczenii, Zambrowa, Ciechanowca, Lipna, Lewina Brzeskiego, Łodzi i Andrespola.
Wszystkie walki odbywały się w oktagonie, a pojedynki sędziowali Damian Laszuk (1 Dan) i Mariusz Łukasiuk z IBK Polska. Sędziami punktowymi byli Kamil Bazelak (2 Dan), Mateusz Bazelak (1 Dan), Krzysztof Krześlak i Monika Bińczak. Zawodnicy rywalizowali w czterech formułach: Grappling ( Ju-Jitsu), Kumite Kyokushin, K-1 i MMA.

W grapplingu dzieci w kategorii do 20kg na pierwszym miejscu uplasował się Alan Misiewicz z Andrespola. Drugie miejsca egzekwo zajęli trzej zawodnicy Filip Nowacki, Krystian Sadura i Zuzanna Pytel. Trzeci był najmłodszy uczestnik zawodów 4, 5 letni Szymon Stańczyk.
W kolejnej kategorii, tym razem do 23kg pierwsze miejsce w grapplingu zajął zawodnik z Czeczenii Said Samirow. Drugi był Jan Biały z Andrespola, a trzeci Cyprian Żuromski.
W kategorii grappling dziewczynek do 30kg zwyciężyła Julia Pawłowska. Druga była Oliwia Pasiewicz, a trzecia Zuzanna Staniewicz.

W grapplingu chłopców do 30kg na pierwszym miejscu uplasował się Kacper Łukasiuk. Na drugim egzekwo znalazło się, aż czterech zawodników. Byli to Maciej Szymborski, Adrian Włodarczyk, Kajetan Bińczak i Oskar Krause. Trzeci był Aleks Dominiak.
W grapplingu chłopców do 40kg na pierwszym miejscu znalazł się Czeczen Nika Albaschanow, a drugi był Fabian Michalski z Lipna.
W kategorii dziewczynek do 45kg wygrała Klaudia Łukasiuk, a na drugim miejscu znalazła się Alicja Krzeszewska.
W grapplingu chłopców do 30kg zwyciężył Magomed Salamow. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Chodak. Trzecią pozycję zajęli egzekwo Maciej Walczak i Wiktor Kaniorski. Czwarty był Jakub Wojtal.
W grappplingu do 50kg pierwsze miejsce zajął Jakub Jabłoński z Andrespola. Drugi był Karol Krzeszewski. Trzecie miejsce egzekwo zajęli Aleksander Piotrowicz i Kacper Dominiak. Czwarty był Stanisław Szczęśniak.
W grapplingu OPEN juniorek na pierwszym miejscu uplasowała się Natalia Komorowska z Lipna. Na drugim miejscu egzekwo znalazły się Julia Hoffman i Oliwia Puchalska. Trzecia była Julia Komorowska.
W grapplingu juniorów starszych w kategorii do 70kg zwyciężył Czeczen Magomed Baitaev. Drugi był Sylwester Kiełkowski, a trzeci Damian Lorentowicz.
W kategorii grappling seniorów najlepszy był Przemysław Kubiak z Andrespola. Na drugim miejscu znalazł się Leszek Michalski.

Po kategorii Grappling ( Ju-Jitsu) zarządzono dziesięciominutową przerwę, po której rozpoczęto rywalizację w formule Kumite Kyokushin.
W kategorii kumite dzieci do 20kg najlepszy okazał się Cyprian Żurowski. Drugi był Alan Misiewicz. Na trzecim miejscu znalazła się Zuzanna Pytel, a czwarty był Krystian Sadura.
W kumite dziewczynek do 30kg zwyciężyła Julia Pawłowska z Andrespola. Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Pasiewicz.
W kategorii kumite chłopców do 27kg zwyciężył Kacper Łukasiuk z Ciechanowca. Drugie miejsce egzekwo zajęli Kajetan Bińczak, Adrian Włodarczyk i Wiktor Kaniorski. Trzecie miejsce zajął Aleks Dominiak, a czwarty był Oskar Krause.
Organizatorzy przygotowali też jeden pojedynek tzw. Superfight pomiędzy dziewczynką i chłopcem. Zmierzyli się Kacper Dominiak i Klaudia Łukasiuk. Zwyciężyła przez ippon po kopnięciach w głowę Klaudia Łukasiuk.
W kumite chłopców do 30kg pierwsze miejsce zajął Czeczen Magomed Salamow, który pokonywał wszystkich swoich rywali przed czasem. Drugi był Bartosz Chodak, który, jako jedyny zawodnik w tej kategorii przewalczył z Czeczenem całą rundę. Na drugim miejscu egzekwo z Chodakiem stanął Michael Karol. Na trzeciej pozycji znaleźli się Maciej Walczak i Adam Bielnicki.
W kategorii OPEN kumite chłopców pierwsze miejsce zajął Aleksander Piotrowicz z Andrespola. Drugi był Nika Albaschanow z Czeczenii i Stanisław Szczęśniak. Na trzecim miejscu znalazł się Kacper Dominiak.
W kumite juniorów starszych w kategorii -70kg pierwsze miejsce wywalczył Czeczen Murat Dutaev. Na drugim miejscu egzekwo znaleźli się Piotr Tyde i Dawid Banasiak.

Formułę Kumite w kategorii +70kg zwyciężył Damian Lorentowicz z Andrespola. Drugi był Sylwester Kiełkowski.
W kategorii juniorek starszych – 60kg zwyciężyła Oliwia Puchalska. Na drugim miejscu znalazła się Julia Hoffman.
Po walce dziewczyn organizatorzy zmienili formułę walki na MMA.
W pierwszym pojedynku na dystansie 2 rund x 2 minuty zobaczyliśmy zmagania w kategorii juniorów starszych OPEN. 68 Kilogramowy zawodnik z Andrespola Krystian Ogonowski przez dwie rundy zmagał się z dużo cięższym zawodnikiem z Lipna 93 kilogramowym Pawłem Piaseckim. Walkę wygrał na punkty Piasecki.
W kolejnej walce w formule MMA, w kategorii seniorów do 93kg Przemysław Kubiak z Andrespola poddał duszeniem w pierwszej rundzie Kamila Procia.

Kolejne walki na turnieju Warriors Kyokushin Cup/Samurai League były już w formule K-1.
W kategorii – 70kg absolutnym dominatorem okazał się Czeczen Murat Dutaev. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Zacharowski. Trzeci był Dawid Klimczak.
W formule K-1, w kategorii +70kg Paweł Orzeł z Lewina Brzeskiego efektownie znokautował Czeczena Magomeda Baitaeva.
W ostatniej kategorii 80kg, na dystansie dwóch rund po dwie minuty, zwyciężył Roman Kołodziej z Lewina Brzeskiego. Drugi był Jakub Bielnicki.
Na zakończenie turnieju organizatorzy zostawili walki seniorów w OPEN Kumite.
Na pierwszy miejscu znalazł się Jakub Bielnicki z Andrespola. Drugi był Przemysław Kubiak. Na trzecim miejscu uplasowali się Radosław Lesz i wicemistrz świata w Vorinam Jarosław Krzeszewski.
Drużynowo najwięcej medali i punktów w klasyfikacji generalnej otrzymał klub Kokoro Dojo Andrespol zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował Mazowiecko –Podlaski Klub Karate wzmocniony mocną drużyną z Czeczenii. Na trzecim Czarny Orzeł Lipno , a na czwartym Akademia Walki Lewin Brzeski. Na piątym miejscu uplasował się klub Legion Łódź.
Była to pierwsza cykliczna impreza, w której kluby z całej Polski będą walczyć o klasyfikację generalną w zmaganiach na turniejach Warriors Kyokushin Cup/Samurai League – WKC/SL.
Klasyfikacja punktowa przyznawana jest w następujący sposób: 5 pkt z -1 miejsce, 2 ptk -2 miejsce, 1ptk – 3 miejsce. Kolejny turniej odbędzie się po wakacjach.

Klasyfikacja generalna Samurai League:
1.Dojo Kokoro Andrespol – 9 złotych, 24 srebrne, 13 brązowych – 107 ptk
2.Mazowiecko- Podlaski Klub Karate – 13 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy – 70 ptk
3.Czarny Orzeł Lipno – 2 złote, 6 srebrnych, 2 brązowe – 24 ptk
4.Akademia Walki Lewin Brzeski – 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy – 15 ptk
5. Legion Łódź – 2 srebrne – 4 ptk

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:>
1.GRAPPLING
1.Alan Misiewicz
2..Zuzanna Pytel
2.Filip Nowacki
2. Krystian Sadura
3.Szymon Stańczyk

2.GRAPPLING
1.Jasin Tasztamirow
2.Jan Biały
3.Cyprian Żurowski

3.GRAPPLING
1.Julia Pawłowska
2.Oliwia Pasiewicz
3.Zuzia Staniewicz

4..GRAPPLING 1 x 1minuta
1. Kacper Łukasiuk
2..Maciej Szymborski
2. Adrian Włodarczyk
2. Kajetan Bińczak
2. Oskar Krause
3.Alex Dominiak

5.GRAPPLING
1. Klaudia Łukasiuk
2. Alicja Krzeszewska

6.GRAPPLING 1 x 1 minuta
1..Nika Albaschanow
2. Fabian Michalski

7.GRAPPLING
1.Magomed Salamow
2.Bartosz Chodak
3.Maciej Walczak
3.Wiktor Kaniorski
4. Kuba Wojtal

8.GRAPPLING
1.Jakub Jabłoński
2. Karol Krzeszewski
3.Kacper Dominiak
3.Aleksander Piotrowicz
4.Stanisław Szczęśniak

9.GRAPPLING
1. Natalia Komorowska
2.Julia Hoffman
3.Oliwia Puchalska
4. Julia Komorowska

10.GRAPPLING
1.Magomed Baitaew
2.Sylwester Kiełkowski
3. Damian Lorentowicz
11.GRAPPLING
1.Przemysław Kubiak
2. Leszek Michalski
………………………………………………………………………………………………….

1.KUMITE
1.Cyprian Żurowski
2.Alan Misiewicz
3.Zuzanna Pytel
4.Krystian Sadura

2.KUMITE
1.Julia Pawłowska
2.Oliwia Pasiewicz

3.KUMITE
1.Kacper Łukasiuk
2.Wiktor Kaniorski
2.Adrian Włodarczyk
2..Kajetan Bińczak
3.Aleks Dominiak
4.Oskar Krause

4.KUMITE SUPERFIGHT
1.Klaudia Łukasiuk
2.Kacper Dominiak

5.KUMITE
1.Magomed Salamow
2.Bartosz Chodak
2.Michael Karol
3.Adam Bielnicki
3.Maciej Walczak

6.KUMITE
1.Aleksander Piotrowicz
2.Nika Albaschanow
2.Stanisław Szczęśniak
3.Kacper Dominiak

7.KUMITE -70KG
1.Murat Dutaew
2.Piotr Tyde
2.Dawid Banasiak

8.KUMITE 1 x 2 minuty
1.. Damian Lorentowicz
2. Sylwester Kielkowski

9.KUMITE
1.Oliwia Puchalska
2. Julia Hoffman

10.K-1 -70KG
1.Murat Dutaew
2.Łukasz Zacharowski
3.Dawid Klimczak
4. Dawid Banasiak

11.K-1 +70KG – 2x 2 minuty
1.Paweł Orzeł
2.Magomed Baitaew
12.K-1 80KG 2 x 2minuty
1.Roman Kołodziej
2. Jakub Bielnicki

13.SENIORZY KUMITE 1 x 2 minuty
1.Jakub Bielnicki
2.Przemysław Kubiak
3. Jarosław Krzeszewski
3.Radosław Lesz

14.MMA 2 x 2 minuty
1.Paweł Piasecki
2.Krystian Ogonowski

15.MMA 2 x 3 minuty
1.Przemysław Kubiak
2.Kamil Proć

Leave a Reply